Gezichten van dementie
Wanneer? | 1 March 2026 |
Waar? | Marktpleinkerk |
Start | 14:00 u |
End | 16:00 u |
Ga naar de website: www.pgog.nl
Lezing: Gezichten van dementie
Dementie is volksziekte nummer één. Velen hebben ermee te maken. Het inspireerde kunstenaar Herman van Hoogdalem en voormalig nieuwslezer en filmer Gijs Wanders om de ziekte letterlijk een gezicht te geven.
Met hun project Gezichten van dementie laten ze zien wat de ziekte met mensen doet, uiterlijk en innerlijk, zowel met de patiënten zelf als met hun naaste omgeving. De geschilderde portretten van Herman van Hoogdalem en korte films van oud Winschoter Gijs Wanders trekken internationale aandacht.
Gezichten van dementie brengt een actueel onderwerp op een unieke manier onder de aandacht. De impact van de ziekte wordt duidelijk aan de hand van de indringend geschilderde portretten en de intieme verhalen erachter. Getoond wordt wat dementie met mensen doet, wat er gebeurt tussen de geschilderde hoofdpersonen en hun gefilmde naasten: het verdriet, de wanhoop, de onthechting, de berusting, de ontroering. De beelden maken veel los: mensen ervaren herkenning en daarmee erkenning, delen emoties en gaan met elkaar in gesprek. Zo willen de beide makers een bijdrage leveren aan een dementievriendelijker samenleving.
Gezichten van dementie bestaat uit geschilderde portretten van mensen met dementie door Herman van Hoogdalem en gefilmde portretten van hun dierbaren door Gijs Wanders. De expositie met 2.20 meter hoge aquarellen en korte films trekt veel publiek, in Nederland en over de grens.
Het project begon als postuum eerbetoon aan de moeder van Herman die dement is overleden en leidde via diverse families naar de vader van Gijs, die ook werd getroffen door dementie. Daarmee leek de cirkel rond. Maar in 2022 zijn vier nieuwe Gezichten aan de serie toegevoegd, van jongere mensen en migranten met dementie. Zo won het project aan diversiteit.
Zondag 1 maart - 14.00-16.00 uur
Marktpleinkerk Winschoten
Toegang: €10
https://www.pgog.nl/gezichtenvandementie/
--- advertentie ---
Komende evenementen
- 8 February 2026
Kliederkerk
Scheemda - 11 February 2026
Meditatieve dans (Scheemda)
Scheemda - 12 February 2026
Inloopmiddag Midwolda
Midwolda - 15 February 2026
Concert Saxyon en Leerdam
Oostwold - 17 February 2026
Pannenkoekendag
Meeden - 17 February 2026
Pannenkoekendag
Bad Nieuweschans - 17 February 2026
Pannenkoekendag
Winschoten - 17 February 2026
Pannenkoekendag
Oude Pekela - 17 February 2026
Pannenkoekendag
Scheemda - 17 February 2026
Pannenkoekendag
Vriescheloo
Make a contribution
On the website Oostgrunn.nl anyone can contribute to improve the image of East Groningen and to let everybody know the beauties of the area. Visitors can respond to all subjects, give a review and share experiences. Also, everyone can vote on our poll, add photos, promote events, sports clubs and write sport competition results. Give a good reason yourself why East Groningen is a beautiful region. We ask the cooperation of all residents and visitors of East Groningen to help us with the promotion of this beautiful region.









