Oost-Groningen Facebook
Menu

Gemeenten

Like Historische TT Vlagtwedde op Facebook

Historische TT Vlagtwedde

Gratis toegang

Wanneer?  

22 augustus 2026

Waar?  

Centrum
Vlagtwedde, Westerwolde

Ga naar de website: www.historischett.nl

De stichting Historische TT Vlagtwedde is opgericht om de sfeer van de vroegere straatraces opnieuw tot leven te brengen. Tijdens het evenement is het genieten van historische motoren - sommige meer dan 80 jaar oud - waarbij vooral het geluid en de nostalgie veel bezoekers aanspreken.

Historie van de straatraces
Van 1969 tot 1993 werden in Vlagtwedde straatraces georganiseerd door de N.M.B. en de Lichtweekcommissie. Bekende namen als Wil Hartog, Boet van Dulmen, de gebroeders Kruiswijk, Piet Kramer en Piet van der Wal verschenen destijds aan de start. De races trokken jaarlijks duizenden bezoekers naar het dorp.

Na het verbod op straatraces door de K.N.M.V. kwam er tijdelijk een einde aan het evenement, maar in 1993 keerde het terug in de vorm van demoritten met klassieke motoren. Inmiddels zijn in Vlagtwedde uiteenlopende merken en machines te bewonderen, van Benelli en Ducati tot BMW en MV Agusta. In 2008 was zelfs zesvoudig wereldkampioen Jim Redman aanwezig.

Historische TT Vlagtwedde 2026
Op zaterdag 22 augustus 2026 vindt de 29e editie van de Historische TT plaats. Het 1600 meter lange circuit loopt deels door de dorpskern en deels door het buitengebied van Vlagtwedde, met een combinatie van asfalt en klinkers.

Tijdens het demorijden draait het niet om snelheid, maar om regelmaat. Voor het publiek staat vooral de beleving centraal: klassieke motoren, nostalgische racesfeer en het geluid van vroeger.

Het rennerskwartier is ingericht bij de Pannenkoekenboerderij aan de Schoolstraat 120 in Vlagtwedde, waar deelnemers vanaf vrijdagavond kunnen overnachten.

Het evenement vindt plaats tijdens de Week der Besten.
Entree: gratis.

--- advertentie ---


Komende evenementen

Zelf een bijdrage leveren

Op de website Oostgrunn.nl kan iedereen een steentje bijdragen om zo Midden en Oost-Groningen op de kaart te zetten. Zo kan iedereen gemakkelijk een foto toevoegen, een evenement promoten en sportverslagen schrijven. Geef zelf ook eens een goede reden waarom Midden en Oost-Groningen een prachtige regio is. Wij vragen de medewerking van alle inwoners van Midden en Oost-Groningen om ons op deze manier te helpen met de promotie van deze prachtige regio.

Meer info »

Gratis reclame voor sportclubs en stichtingen

Meer info »

Uw bedrijf hier voor slechts € 65 ex BTW per jaar

Oost-Groningen

Business Partners

Camperpark Landgoed Winschoterzijl Winschoten
Schildersbedrijf Dreijer VOF Beerta
ESET Antivirus en internetbeveiliging
Hoogma Webdesign Beerta
Johan Kroon Administratie Scheemda
Chocovin Bonbons & Chocolade Winschoten
Kiëta Koi Veendam
Secusoft Security Software Beerta
Komex Musselkanaal
A.F. Security Heiligerlee

--- advertentie ---

Oost-Groningen is een prachtige regio want....

Het woord 'File' staat niet in het Gronings woordenboek

Zelf toevoegen »